De (hele natte) 3D Ronde Achilles Alkmaar 5 oktober 2008

Wat een dag!!!! Wat een water!!!!!!
De goden waren ons die dag niet goedgezind!
Het KNMI voorspelde regen, maar zoveel???
Het was ongehoord, volgens het KNMI viel er in de regio Alkmaar 76 mm!
En dat viel in 24 uur, dat is meer dan normaal gesproken er in de hele maand oktober valt.
 Nou, dat hebben we geweten!

De zaterdag ervoor is het opbouwteam het veld ingegaan om de geplande baan te voorzien van plokken, en ja,,,,,, toen was het (nog) droog!
Het parcours, uitgedacht door Jan en Frank, was ook dit jaar weer aan de noordzijde van het Geestmerambacht.
Het was, mede door het weer, wat moeilijker als het afgelopen jaar, maar toch voor eenieder goed te doen.
Zondagmorgen om kwart voor zeven ging het opbouwteam naar het Geestmerambacht om de doelen te plaatsen. Het spoelde van de regen!

 Om zeven uur kwam de eerste schutter binnen en die werd verwelkomt door de bardames,
Renée en Joan met een heerlijk kopje koffie of thee.
Langzaam druppelde de schutters binnen en bij het afhalen van de scorekaarten en verder noodzakelijke  informatie werd al duidelijk dat diverse schutters verstek lieten gaan, met als gevolg dat er net ruim 150 schutters zijn begonnen aan de 3-D ronde.
Ik zeg bewust begonnen omdat er een aantal vanwege de regen de eindstreep niet hebben gehaald!

Om negen uur vertrokken de schutters naar het Geestmerambacht, waar ze werden opgevangen door de wedstrijdleider Frank Rose.
Frank vertelde nogmaals de regels voor vandaag, denk erom we zijn te gast in het recreatiegebied, dus maak geen rommel en denk aan de veiligheid.

Ondertussen was het opgehouden met regenen, het was begonnen met plenzen!

 

Na de informatie van wedstrijdleider werden de groepen schutters door de begeleiders naar de diverse startpunten gebracht.
De meeste schutters waren voorzien van paraplu’s, hoeden, petten, regenpakken en laarzen.
Ondertussen kwam het met bakken uit de hemel en de wind liet zich ook niet ombetuigd.
Dit veroorzaakte dat verschillende schutters al om half elf het besluit namen om maar te stoppen!
Jammer, maar erg begrijpelijk. Ook bleek dat heel veel schutters, ondanks de voorzieningen, (heel erg) nat werden. Ik zag ook nog een iets ouder paar lopen dat geen regenkleding aan had, de dame in kwestie was doornat, ze liep op gewone en dus natte schoenen.
Ze vertelde dat zij nu voor de tweede maal deelnam aan een 3-D, de eerste was onder goede omstandigheden geschoten en toen ze vanmorgen van huis vertrokken was het droog weer!
Dit paar ging om half twaalf naar huis.
Later in het clubhuis zag ik nog een jonge dame die treurignaar de restanten van haar mobieltje keek, deze had de geest gegeven, hij was namelijk “verdronken”!

Maar de “diehards” gingen door, ondanks alle ongemakken,
dit is zeker een compliment waard!
Ook hoorde ik een schutter vertellen dat hij medelijden had met de organisatie van deze 3-D, het is veel werk en dan dit weer treffen,,,,,
Deze dame vond het heel erg voor de organiserende vereniging.

De cateringwagen had het dit jaar veel minder druk dan het vorige jaar, deze werd “bemand” door Renée, Anneke en Arjan.
De broodjes met kaas, warme worst en niet vergeten de overheerlijke warme erwtensoep, lieten zich goed smaken.
Je diende wel snel te eten omdat anders je soepkom overstroomde! (Hoe zou dat nu kunnen?)
Ondertussen kwam de regen (nog steeds) met bakken uit de hemel! 

Om half drie kwamen de eerste schutters in het clubgebouw terug,
vele waren door -en doornat en dat ondanks de hoeden, petten, paraplu’s en regenpakken!
In het clubhuis was het lekker warm en onder het genot van een lekker warm kopje koffie of thee, de lekkere broodjes warme worst en de heerlijke warme soep, kon men even bijkomen.
En wie stonden er weer achter de bar? Het is bijna een traditie!
Ja juist, Ingrid, Karin en Hans Delorme, en zij zorgden er weer voor dat
iedereen vlot geholpen werd, wederom onze dank hiervoor!

In de schiethal had Hauke Gipp van Asgaard-Archery zijn “kraam” weer opgesteld.
deze was goed bevoorraad met allerlei handboogbenodigdheden.
Hier kon men zijn of haar uitrusting vernieuwen of aanvullen.   

Een ander praktisch probleem was het noteren van de geschoten punten,
het papier werd “zeiknat”!
Misschien een aandachtpunt voor de toekomst? (watervast papier dan maar?)
 En dan Jolanda, die heeft alle binnengekomen scorekaarten moeten verwerken.
Volgens mij heeft Jolanda hier heel veel werk aangehad.

 

Een compliment voor haar omdat de scorekaarten dus nat, verfrommeld en slecht te lezen waren.
Maar ondanks al deze “hindernissen” kon Jolanda tegen half vijf de einduitslag bekent maken.
In de barre weers-omstandigheden hebben toch 102 schutters het parcours volbracht,
dat is gezien het zeer slechte weer toch een hoog aantal! Proficiat!
Wat erg op prijs gesteld werd is dat niet alleen de winnaars een prijs kregen,
ook alle aspiranten die geschoten hadden werden verrast met een herinnering aan deze zware dag.

Dit jaar zijn er jammergenoeg minder (actie) foto’s.
De reden hiervoor is dat toen Werner (onze hof-fotoleverancier) zijn toestel wilde pakken,
hij tot zijn grote schrik zag dat in de rugzak waar zijn toestel zat een bodem water stond!
 Dit had tot gevolg dat het toestel niet meer werkte. (gelukkig heeft het hier geen blijvende schade aan overgehouden).

Voordat Jolanda de uitslag bekent maakte bedankte ze eerst het “opbouwteam” voor hun inzet.
De basis van dit team is al jaren een vaste club die ook vandaag weer klaar stond voor hun club!
Ze werden door Jolanda verrast met een mooie herinnering.
Dit team bestaat uit; Horst, Dennis, Kees, Pim, Frank,Jan,Bas, Roy, Jos, Joep en Marcel.
Heren een groot compliment voor jullie inzet! Bedankt!

Alle deelnemers bedankt!! en tot volgend jaar,,,, met beter weer garantie (slechter kan niet;-)

De Prijswinnaars (allemaal volhouders!!!!!)
 

3D Ronde Achilles Alkmaar 5 Oktober 2008

Dames Aspiranten Olympisch
NR

Naam

Klasse Vereniging Score:
1

Tara Weerstand

DA4

Saense Handboog Skutters

287
Dames Jeugd Longbow
NR

Naam

Klasse Vereniging Score:
1

Linda Verhoef

DJ1

Saense Handboog Skutters

368
Dames Jeugd Compound Unlimited
NR

Naam

Klasse Vereniging Score:
1

Kimberley Robbé

DJ6

Saense Handboog Skutters

115
Dames Volwassenen Longbow
NR

Naam

Klasse Vereniging Score:
1

B.G.W. Zeilmaker

DV1

SC Marathon Doorn

318
2

Jeanne Roos

DV1

HKS Zoetermeer

249
3

Ineke van Huissteden

DV1

Roger Ascham

204
4

Marjan Reedijk

DV1

Saense Handboog Skutters

198
Dames Volwassenen Barebow Traditional
NR

Naam

Klasse Vereniging Score:
1

Jacobine Haffmans

DV2

St. Sebastiaen Den Haag

433
2

Emmy van Wieren

DV2

Coenschutters

399
3

Irene Kurschwitz

DV2

St. Sebastiaen Den Haag

330
4

Ingrid Klein

DV2

Coenschutters

180
5

Gwen Bakker

DV2

Archery Events

73
6

Truus Bouwknegt

DV2

Brederode

51
7

Tryntsje van Duren

DV2

HBSV Lemsterland

17
8

Ilja Dekker

DV2

R.I.S.

16
9

Leida van Zwol

DV2

Streekschutters

16
10

Ramona de Wit

DV2

Coenschutters

9
Dames Volwassenen Olympisch
NR

Naam

Klasse Vereniging Score:
1

Arda Dekker

DV4

R.I.S.

17
2

M.J.M. Sleegers

DV4

Willem Tell Delft

12
Dames Volwassenen Compound Limited
NR

Naam

Klasse Vereniging Score:
1

Nuray Karaduman

DV5

Willem Tell Delft

402
Dames Volwassenen Compound Unlimited
NR

Naam

Klasse Vereniging Score:
1

Claudia Star

DV6

Archery Events

503
2

Azra Warshavsky

DV6

Archery Events

418
Heren Aspiranten Barebow Traditional
NR

Naam

Klasse Vereniging Score:
1

Wesley Kant

HA2

Coenschutters

410
2

Ryan Vlaming

HA2

Coenschutters

207
Heren Jeugd Longbow
NR

Naam

Klasse Vereniging Score:
1

M.A. Knoll

HJ1

Willem Tell Delft

247
2

Joery Jeugschlager

HJ1

St. Sebastiaen Den Haag

35
3

Sacha Drenth

HJ1

HBS de Waert

1
Heren Jeugd Barebow Traditional
NR

Naam

Klasse Vereniging Score:
1

Dirk Bolt

HJ2

THC

410
2

Roy Brune

HJ2

Coenschutters

182
3

Walter Klein

HJ2

Coenschutters

173
4

Tim de Wit

HJ2

Coenschutters

76
5

Tom Rezelman

HJ2

Streekschutters

57
6

Joris de Wolf

HJ2

Streekschutters

27
Heren Jeugd Barebow
NR

Naam

Klasse Vereniging Score:
1

Rutger van Olderen

HJ3

Sagitta et Arcus

379
2

David van der Spek

HJ3

St. Sebastiaen Den Haag

124
Heren Jeugd Compound Limited
NR

Naam

Klasse Vereniging Score:
1

Dimitri Onvlee

HJ5

Archery Events

344
Heren Jeugd Compound Unlimited
NR

Naam

Klasse Vereniging Score:
1

Rick Geurds

HJ6

HBV Phoenix

174
2

Lex Geurds

HJ6

HBV Phoenix

98
Heren Volwassenen Longbow
NR

Naam

Klasse Vereniging Score:
1

Zeilmaker

HV1

SC Marathon Doorn

429
2

Hauke Gipp

HV1

Zeemacht

423
3

Jan Prins

HV1

Eilandschutters

412
4

B. Knoll

HV1

Willem Tell Delft

388
5

Nico Roos

HV1

HKS Zoetermeer

360
6

Arthur Nieman

HV1

St. Sebastiaen Den Haag

340
7

Willem Vlas

HV1

Eilandschutters

310
8

Hans Brons

HV1

Coenschutters

290
9

Simon Verhoef

HV1

Saense Handboog Skutters

290
10

Nico Macura

HV1

Roger Ascham

273
11

Dirk Bais

HV1

Roger Ascham

251
12

Martin Cornielje

HV1

Zeemacht

232
13

Daan Lispet

HV1

HKS Zoetermeer

223
14

A.J. Zonderland

HV1

Zeemacht

215
15

Marco Schram

HV1

Streekschutters

68
16

Jeroen Drenth

HV1

HBS de Waert

66
17

Bernard Visse

HV1

HKS Zoetermeer

60
18

Erik Visse

HV1

HKS Zoetermeer

32
19

Erik Hensen

HV1

HBS de Waert

28
20

Geert Vinke

HV1

HKS Zoetermeer

7
Heren Volwassenen Barebow Traditional
NR

Naam

Klasse Vereniging Score:
1

Hans Hartog

HV2

THC

496
2

Jacob Kooistra

HV2

THC

469
3

Ben van Wieren

HV2

Coenschutters

407
4

Nol Huissen

HV2

Coenschutters

404
5

Arie Vrijbloed

HV2

Waterlandschutters

403
6

Ronald Honcoop

HV2

KNHS Concordia

347
7

Rob Kortekaas

HV2

St. Sebastiaen Den Haag

330
8

Jan van Rijn

HV2

Zeemacht

316
9

Michel Zonderland

HV2

Zeemacht

279
10

Rudy de Kievit

HV2

Streekschutters

184
11

Felicien Beckman

HV2

Coenschutters

175
12

Nico Bontebal

HV2

St. Sebastiaen Den Haag

172
13

Jan Bouwknegt

HV2

Brederode

97
14

Sjoerd Bergsma

HV2

HBSV Lemsterland

67
15

Martin Bruijn

HV2

Streekschutters

58
16

Tony Karssen

HV2

Sagitta et Arcus

54
17

Erwin van Breemen

HV2

Streekschutters

51
18

Jan Porcee

HV2

HBSV Lemsterland

22
19

Jan van Zwol

HV2

Streekschutters

22
Heren Volwassenen Barebow
NR

Naam

Klasse Vereniging Score:
1

Arnold Smit

HV3

Sagitta et Arcus

456
2

Jos Oude Vrielink

HV3

Sagitta et Arcus

442
3

Jan Velten

HV3

Sagitta et Arcus

386
4

Jan Doldersum

HV3

Sagitta et Arcus

361
5

Marco Massaro

HV3

Waterlandschutters

320
6

Dirk van Olderen

HV3

Sagitta et Arcus

312
7

Bert Nijland

HV3

HBV Phoenix

171
8

Dhr Geurds

HV3

HBV Phoenix

115
9

Raymond Pommerel

HV3

Saense Handboog Skutters

110
10

Gregory Zimmermann

HV3

Saense Handboog Skutters

110
11

Robert Kievits

HV3

Sagitta et Arcus

17
12

Bauke Porcee

HV3

HBSV Lemsterland

14
Heren Volwassenen Olympisch
NR

Naam

Klasse Vereniging Score:
1

Herman Hoek

HV4

Coenschutters

457
2

Willem Beuken

HV4

Hilversum

434
3

Joost Steemers

HV4

Saense Handboog Skutters

118
Heren Volwassenen Compound Limited
NR

Naam

Klasse Vereniging Score:
1

Jasper Honcoop

HV5

Saense Handboog Skutters

465
2

Jon van Beek

HV5

Willem Tell Delft

452
3

Jelger Fokkinga

HV5

Coenschutters

438
4

Richard v.d. Ende

HV5

Willem Tell Delft

413
5

Rob Duivenvoorde

HV5

Archery Events

366
6

Martijn Jantschik

HV5

Willem Tell Delft

244
Heren Volwassenen Compound Unlimited
NR

Naam

Klasse Vereniging Score:
1

André v.d.Plas

HV6

Archery Events

547
2

Dirk Gaarkeuken

HV6

Archery Events

530
3

Leo Hansma

HV6

HBV-Boreas Dokkum

448
4

Carlo Robbé

HV6

Saense Handboog Skutters

129
De Team wissel prijs:
1

Coenschutters

89.97%
2

Sagitta et Arcus

85.83%
3

Willem Tell Delft

85.78%